Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

boxAS
boxAS
Vloženo 30. 11. 2020
Líbí se mi

CESTOVATELSKÝ ZÁPISNÍK - BETHLEEM A VÁNOCE

boxAS
boxAS
Vloženo 30. 11. 2020
Líbí se mi
CESTOVATELSKÝ ZÁPISNÍK - BETHLEEM A VÁNOCE

CESTOVATELSKÝ ZÁPISNÍK - BETHLEEM A VÁNOCE

Skutečný Betlém není moc hezké město. Leží vysoko v kopcích nebo horách, chcete-li, ale slovo hora bych raději nepoužívala, protože tady se říká hora každé druhé kupě kamení. V zimě Betlém bičují studené větry, je zde většinou sucho, relativně teplo, prší málo, takže spíš země hlíny a kamení, žádné zasněžené smrčky jako na Ladových obrázcích. Pastýři, když se jako první dozvěděli tu radostnou novinu, spěchali tedy z údolí vzhůru do kopců, nikoli naopak, jak jsem si vždy myslela já. 

Uprostřed tohoto většinově muslimského města stojí na náměstí v době Vánoc veliký betlém s ovečkami, pasýři i Svatou rodinou. Součástí oslav Vánoc je i průvod a přenesení sošky Děťátka do chrámu Narození Páně. A také jsem viděla na ulicích několik ozdobených vánočních stromů. Řeklo by se standard, ale to platí asi v jiných částech světa, zde v Betlémě mě to spíš překvapilo. Je to asi drobná úlitba nám křesťanům. Nic víc.

Až budete letos zdobit vánoční stromek nebo dávat světýlka na balkon svého bytu, tak vězte, že těch ozdob je asi víc než ve všech domech v Betlémě.

A ještě jedna poznámka. První betlém s malým b asi zbudoval sv. František z Assisi už na Vánoce roku 1223.  O Františku z Assisi a jeho pobytu ve Svaté zemi ale až někdy jindy.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 1. 12. 2020

Moc pěkný vánoční strom.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 30. 11. 2020

pěkné vzpomínky a krásný vánoční strom

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 832
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.