Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

boxAS
boxAS
Vloženo 15. 12. 2020
Líbí se mi

CESTOVATELSKÝ ZÁPISNÍK - ALFONS MUCHA, BUFFALO BILL A CODY

boxAS
boxAS
Vloženo 15. 12. 2020
Líbí se mi
CESTOVATELSKÝ ZÁPISNÍK -  ALFONS MUCHA, BUFFALO BILL A CODY

CESTOVATELSKÝ ZÁPISNÍK - ALFONS MUCHA, BUFFALO BILL A CODY

Ano, i toto je povídání o setkání s krajanem. Pro mě ještě mnohem víc, protože Alfons Mucha i moje maličkost jsme se shodně narodili v jihomoravských Ivančicích. Ovšem zatímco já absolutně nic, Alfons Mucha díru do světa udělal! A sakra velikou!

Já se s Alfonsem Muchou "setkala" poblíž městečka Cody, nějakých 80 km od Yellowstonského národního parku ve státě Wyoming. 

Obávám se, že Cody, byť by bylo velice hezké, by nikdo v USA neznal, kdyby nebylo legendární postavy Divokého západu Buffalo Billa. Ten proslavil Cody nejen doma, ale v půlce světa, i u nás. Měla jsem dojem, že v Cody je po něm pojmenované kde co. A věřte mi, že Cody díky Buffalo Billovi opravdu známé je!  Svého krajana si tu velice váží a sám Buffalo Bill se ke svému městu hlásil neméně hrdě.

O to víc mě potěšil vývěsní štít jednoho obchodu s nám dobře známým secesním motivem Alfonse Muchy!

Nechci kritizovat, ale městečko Cody má zhruba 10 tisíc obyvatel, Ivančice nejsou zase o tolik menší. Ale ten potenciál a využití slavného jména slavného krajana to je v těchto městech něco naprosto nesrovnatelného. Ruku na srdce - kdo z vás věděl, že Mucha pocházel z Ivančic? To už spíš víme, že se tam narodil i Vladimír Menšík.

Škoda, veliká škoda pro Alfonse Muchu a především pro Ivančice! Tímto konstatováním "Vančáky" zdravím a přeji jim, aby se dokázali ke svému krajanovi postavit líp než doposud.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 16. 12. 2020

hezké

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 15. 12. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 833
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.