Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Zoooza
Zoooza
Vloženo 17. 9. 2013
Líbí se mi

Cestování s kočárkem - Zlín a okolí

Zoooza
Zoooza
Vloženo 17. 9. 2013
Líbí se mi
Cestování s kočárkem - Zlín a okolí

Cestování s kočárkem - Zlín a okolí

V dalším díle našeho putování s prckem se podíváme trochu víc na jih - navštívili jsme Zlín a Vizovice

Hned na začátek upozorním, že mě Zlín překvapil složitostí dopravy. Nečekala jsem tolik aut, křižovatek a směrů takže pokud sem jedete poprvé, je fajn mít mapu nebo tušit, kam chcete dojet. Ani tak výrazný objekt, jakým je Baťův mrakodrap, vás moc nenavede... Nicméně dojeli jsme až k němu, zaparkovali, vytáhli kočárek a vyrazili.

Areál Baťových závodů je složen z mnoha budov, ve kterých se dnes skrývají kavárny, obchody, kanceláře i muzea. Určitě si vyjeďte do nejvyššího patra budovy č. 21, právě onoho zmíněného Baťova mrakodrapu. Z terasy, na kterou se dostanete s trochou pomoci při otvírání dveří, je krásný výhled na město. Můžete se zde rovnou rozhodnout, kam vyrazíte dál. 

Prošli jsme si uličky továrny a zamířili jsme přes tržiště na náměstí. Všude nám stály v cestě obrubníky a rozbité chodníky, chce to celkem trpělivost. 

Snad se na mě nebude nikdo zlobit, po krátké procházce a jedné zmrzlině jsme se sbalili a jeli dál poznávat kraj. Pokud se zde zdržíte více dní, případně máte ten den aspoň trochu víc času, doporučujeme lázně Kostelec, které leží asi 4 km od Zlína. Pohodlně dojedete až nahoru k hotelu a je vám k dispozici jak lázeňské centrum (teplé prameny pro pohybovou soustavu), tak vyhřívaný venkovní bazén, golfové hřiště a ubytování. Jen stravování je slabší, pokud nemáte zálibu v jídelnové gastronomii UHO 100x jinak, radši si zajděte někam jinam. S kočárkem jsme tu strávili několik dní a nenarazili jsme na žádný problém. Samozřejmě na lázeňské procedury si budete muset zařídit hlídání, ty pro malé děti opravdu vhodné nejsou (my se střídali s manželem, on chodil na golf a já na koupele, malý si užíval, že je co chvíli s někým jiným z nás, mě už má dost okoukanou... ). Krátkou procházkou můžete odtud dojít do Štípy, kde je moc krásný kostel s klášterem, náměstíčko a samozřejmě hospůdka

Hned za rohem je zoologická zahrada (ano už zase, máme rádi zvířátka) Lešná. Byli jsme tam loni a letos jsme tedy vynechali, ale shodli jsme se, že s kočárkem by to zřejmě bylo dost náročné. Jednak se jedná o dost zvlněný terén, místy nezpevněné cesty a mnoho lákavých pavilonů, kde je díky oblíbenosti zoo a velkém počtu lidí dost stísněný prostor.

Dnešní poslední tip jsou Vizovice. A likérka Jelínek. Nabízí exkurze, které zaujmou začátečníky i staré kvasné harcovníky, jen se ujistěte, v kolik hodin exkurze ten den proběhne. S kočárkem se dá absolvovat vcelku pohodlně, překážkou je jen pár schodů do muzea na začátku, ale s těmi vám určitě někdo pomůže. Tatínci budou jistě nadšeni z ochutnávky výrobků na konci a vy si můžete dát třeba lázeňské oplatky

Takže tentokrát promazat pérování, namasírovat svaly a jedem!!!

 

ANO: terasa Baťova mrakodrapu s vyhlídkou na město, hotel Lázně Kostelec, Vizovice

ANO, ale: areál Baťových závodů, Likérka Vizovice, ZOO Lešná, centrum Zlína

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Ivana Navrátilová 17. 6. 2021

To byla naše první dovolená s kočárem. Měli jsme takovou tu klasickou 3v1 trojkombinaci, takže to bylo docela pohodlné a riskli jsme si i nějaká muzea a tak, jen teda manžel se docela pronesl. Ale když jsme podle tohohle článku: https://napovime.cz/navod/jak-vybrat-kocarek/ řešili jak vybrat kočárek, tak jsme s nošením počítali, takže jsme kupovali odlehčený, aby se mi nesedřel a měl sílu ještě na druhé mimčo.

Odpovědět
Jasper
Jasper 7. 9. 2020

Okolí Zlína mám velmi dobře procestováné

Odpovědět
lemur
lemur 1. 8. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 5. 7. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 2. 5. 2020

také rádi cestujeme , ale už dávno bez kočárku

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 274
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.