Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kahomar
Kahomar
Vloženo 24. 3. 2020
Líbí se mi

Caorle

Kahomar
Kahomar
Vloženo 24. 3. 2020
Líbí se mi
Caorle

Caorle

V současné době, kdy je situace v Itálii taková, jaká je, často vzpomínám na naší dovolenou před pár lety, kterou jsme prožili právě v jedné z nejpostiženějších oblastí. Podnikali jsme i výlety do okolí a jedním z nich byla i návštěva malebného městečka Caorle.

Caorle je italské město v provincii Venezia v oblasti Benátsko s necelými 12 000 obyvatel. Nachází se mezi ústími řek Livenza a Lemene u Jaderského moře. Jde o oblíbené přímořské letovisko.

O Caorle se říká, že je nejhistoričtější z letovisek mezi Benátkami a Terstem. Založeno bylo při laguně již kolem roku 40 př. n. l. jako Capruale, na sklonku starověku mělo asi 15 000 obyvatel. Středověké bohatství připomíná bazilika San Stefano z roku 1038 s 48 m vysokou zvonicí. Jako město pod vlivem Benátek jej ale roku 1380 vyplenili Janované. Caorle se stalo rybářským přístavem. S rozvojem turistiky se pak stalo i Caorle, stejně jako řada dalších měst v okolí (Bibione, Lignano, Eraclea, Jesolo) turistickým centrem s dlouhou písečnou pláží.

Hlavním uměleckým skvostem Caorle je Dóm z roku 1038 (už v té době to byla katedrála a sídlo biskupa a to až do roku 1807) se svou válcovitou zvonicí ukončenou kuželovitou špičkou. Zvonice v románském stylu byla postavena téměř současně s Dómem.

Na pobřeží se nachází kostel Santuario della Madonna dell'Angelo, přestavěný v 17. století na základech původního kostela, která je odjakživa cílem poutníků. Klenba kostela je ozdobená freskami. Uvnitř se nachází také dřevěná socha Panny Marie s dítětem, barokní oltář, a reliéf Archanděla Michaela, dílo sochaře Andrey dell'Aquila.

Každý rok se v Caorle koná soutěž "Živá skála" (scogliera viva), ve kterém sochaři z různých zemí tvoří sochy z balvanů na pobřežní promenádě.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 5. 2020

Krásne fotky

Odpovědět
avatar
Lenka Polášková 27. 3. 2020

super

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 25. 3. 2020

krásné

Odpovědět
lemur
lemur 25. 3. 2020

Pěkné fotky . Krásné místo .

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 24. 3. 2020

Opět krásné místo, a já měla za to, že když jsem před sto lety byla s dcerou ve Španělsku, tak se to tam taky jmenovalo Caorle..., ale ty píšeš o Itálii....

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 24. 3. 2020

španělské Caorle neznám, ale třeba se tam také nějaké nalézá, nikdy jsem tam nebyla, jen na Mallorce ano

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 017
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.