Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kahomar
Kahomar
Vloženo 24. 3. 2020
Líbí se mi

Caorle

Kahomar
Kahomar
Vloženo 24. 3. 2020
Líbí se mi
Caorle

Caorle

V současné době, kdy je situace v Itálii taková, jaká je, často vzpomínám na naší dovolenou před pár lety, kterou jsme prožili právě v jedné z nejpostiženějších oblastí. Podnikali jsme i výlety do okolí a jedním z nich byla i návštěva malebného městečka Caorle.

Caorle je italské město v provincii Venezia v oblasti Benátsko s necelými 12 000 obyvatel. Nachází se mezi ústími řek Livenza a Lemene u Jaderského moře. Jde o oblíbené přímořské letovisko.

O Caorle se říká, že je nejhistoričtější z letovisek mezi Benátkami a Terstem. Založeno bylo při laguně již kolem roku 40 př. n. l. jako Capruale, na sklonku starověku mělo asi 15 000 obyvatel. Středověké bohatství připomíná bazilika San Stefano z roku 1038 s 48 m vysokou zvonicí. Jako město pod vlivem Benátek jej ale roku 1380 vyplenili Janované. Caorle se stalo rybářským přístavem. S rozvojem turistiky se pak stalo i Caorle, stejně jako řada dalších měst v okolí (Bibione, Lignano, Eraclea, Jesolo) turistickým centrem s dlouhou písečnou pláží.

Hlavním uměleckým skvostem Caorle je Dóm z roku 1038 (už v té době to byla katedrála a sídlo biskupa a to až do roku 1807) se svou válcovitou zvonicí ukončenou kuželovitou špičkou. Zvonice v románském stylu byla postavena téměř současně s Dómem.

Na pobřeží se nachází kostel Santuario della Madonna dell'Angelo, přestavěný v 17. století na základech původního kostela, která je odjakživa cílem poutníků. Klenba kostela je ozdobená freskami. Uvnitř se nachází také dřevěná socha Panny Marie s dítětem, barokní oltář, a reliéf Archanděla Michaela, dílo sochaře Andrey dell'Aquila.

Každý rok se v Caorle koná soutěž "Živá skála" (scogliera viva), ve kterém sochaři z různých zemí tvoří sochy z balvanů na pobřežní promenádě.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Lenka Polášková 27. 3. 2020

super

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 25. 3. 2020

krásné

Odpovědět
lemur
lemur 25. 3. 2020

Pěkné fotky . Krásné místo .

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 24. 3. 2020

Opět krásné místo, a já měla za to, že když jsem před sto lety byla s dcerou ve Španělsku, tak se to tam taky jmenovalo Caorle..., ale ty píšeš o Itálii....

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 24. 3. 2020

španělské Caorle neznám, ale třeba se tam také nějaké nalézá, nikdy jsem tam nebyla, jen na Mallorce ano

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 625
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.