Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

BLUDOV - Habermannův mlýn - Pradědovo dětské muzeum

Pistalinda35
Pistalinda35
Vloženo 12. 9. 2019
Líbí se mi
BLUDOV - Habermannův mlýn - Pradědovo dětské muzeum

BLUDOV - Habermannův mlýn - Pradědovo dětské muzeum

Když jsme hledali místo, kam vyrazit poslední den našeho pobytu v Jeseníkách, bylo nám několika rodinami z našeho rekreačního zařízení doporučeno Pradědovo dětské muzeum v Bludově. Tak jsem si na google našla Bludov a pátrala, co se tam vše nachází.

Kromě lázní, zámku, rozhleden v okolí jsem narazila i na jednu zajímavost. Habermannův mlýn a Habermannovu vilu. Místa, kde se staly historické události, které asi většina z nás zná z filmu režiséra Herze "Habrmannův mlýn", filmového dokumentu režisérů Jančárka a Maryšky, případně z knihy spisovatele  Urbana. Stavba Habermannovy vily byla dokončena v roce 1920, v příštím roce tedy oslaví sto let. V současné době je z vily penzion a restaurace. Habermannův mlýn vidíte na fotce, do areálu jsem se neodvážila. Mezi oběma objekty vede rušná silnice a je jí obtížné přejít v klidu.

 

a nyní k hlavnímu cíli našeho výletu 

PRADĚDOVO DĚTSKÉ MUZEUM 
 
Muzeum jsme navštívili první pátek v září, kdy jsou děti již ve školkách a školách, takže jsme tam byli po celou dobu asi jen tři rodiny. Nebyl tedy ani problém s parkováním hned u objektu. 
 
Muzeum je otevřeno celoročně. 
 
Otevírací doba pro běžné návštěvníky - od září 2019 - mimosezonní
 
PO, ÚT, ČT - zavřeno
 
ST, PÁ, SO, NE - otevřeno od 9 - 18h
 
Muzeum hravou a interaktivní formou seznámí děti (i dospělé) s přírodou, historií a řemesly týkající se Jeseníků. Rozdělené je na dvě části - venkovní i vnitřní. 
 
Měli jsme štěstí na počasí, tak začátek našeho poznávání i jeho závěr jsme strávili ve venkovním areálu. Jsou zde dřevěné herní prvky, k dispozici jsou balonky, lopatky, kyblíky, odstrkávadla i kola. Mě zaujala i minizahrádka u objektu, kde pěstují různé druhy bylinek a jahůdky. 

 

 

Vnitřní část je rozdělena do dvou pater. V přízemí se nachází pokladna s možností koupě suvenýrů. Paní "pokladní" byla velmi příjemná, poradila nám, jakou vstupenku koupit, uplatnila  nám sama od sebe rodinnou slevu a seznámila nás s tím, kde co najdeme. 

Do horního patra se můžete dostat po schodech, případně výtahem. V horním patře je expozice - rozdělená na několik částí. 

 

Co se mi strašně líbilo, byla "kuchyňka", kde jsme se obsloužili sami. Důvěřují zde v poctivost návštěvníků, kteří do prasátka hodí peníze v hodnotě své útraty a ještě po sobě umyjí nádobí. Platili jsme zlaťáky - resp. ceny byly uvedeny ve zlaťácích, ale do prasátka jsme samozřejmě hodili koruny české …  Za zmrzlinu pro tatínka a horkou čokoládu s výborným perníkem pro maminku jsme platili 5,5 zlaťáků - resp. 60 Kč. 

 

více fotek :

https://nasetipynavylety.blogspot.com/2019/09/bludov-habermannuv-mlyn-pradedovo.html

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 26. 3. 2020

krásné

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 10. 1. 2020

jezdili jsme okolo, ale ani za 11 dní jsme Budov nestihli navštívit

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 9. 1. 2020

krásný tip na výlet

Odpovědět
Atevy
Atevy 26. 12. 2019

Tam je krásně

Odpovědět
lemur
lemur 13. 9. 2019

Pěkné místo.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 093
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.