Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina23
Martina23
Vloženo 10. 10. 2017
Líbí se mi

Benátky

Martina23
Martina23
Vloženo 10. 10. 2017
Líbí se mi
Benátky

Benátky

V minulém článku o Miláně jsem psala, jak budu pokračovat a napíšu o dalším místě, kam jsme se vydali během naší cestě po Evropě. Bohužel jsem se dostala do fáze, kdy jsem absolutně neměla chuť psát Stává se Vám to také někdy? Ale tohle pochmurné počasí mě vrátilo zpátky do KOUZELNÝCH BENÁTEK, o kterých Vám teď napíšu

Cesta z milána do Benátek respektive do města Mestre, které se nachází, před Benátkami trvala zhruba 3-4 hodiny (podle dopravní situace) K přepravě jsme využili FLIXBUS (cena jízdenky pro jednoho byla zhruba 350 Kč) Autobus nás vysadil u vlakového nádraží, odkud se pak dopravujete do Benátek. Ubytování jsme sehnali opět přes náš oblíbený Booking a to v těsné blízkosti nádraží, takže to bylo opravdu super. Hned potom co nás ubytovali jsme se vydali na nádraží, koupili jízdenky a frčeli do BENÁTEK (jízdenky se kupují v automatech, vyťukáte, kam chcete jet, pro nás to znamenalo Mestre-Venezia jeden směr a stálo to 1,50 eura pro jednoho)

       

Když jsme vyšli z nádraží, dýchla na mě vůně moře a před sebou jsem měla pohled na mnoho turistů, gondol a lodí. Lodní MHD se přezdívá Vaporetto, které jsme hned využili na projížďku po Kanálu Grande. Smětem do centra jsme jeli linkou č. 1 a zpět linkou č. 2 (lístek pro jednoho stojí 7,50 eur na 70 minut) Vaporettem se můžete dopravit i na okolní ostrůvky Lido, Murano a Burano. Svítilo sluníčko, moře se třpytilo a celá projížďka byla naprosto úžasná, protože se projedete ,,nejkrásnějsí silnicí světa,, a ještě u toho vidíte památky, které jsme měli v plánu prozkoumat blíže druhý den. Na večeři, Aperol a zmrzlinu jsme zašli do města Mestre. Restauraci i zmrzlinárnu jsme si našli díky Tripadvisoru takže doporučuji ho také vyyužít.

Ráno po snídani jsme si sbalili foťák, mapku a dobrou náladu a vyrazili do Benátek. Tentokrát už jsme chodili po svých, takže naše první zastávka z nádraží byla v malém bistru, které bylo podle Tripadvisoru vyhlášené (což mohu potvrdit a vřele doporučit) Bacaretto da Lele kde podávají malou sklenku vína za 0,60 eura a malou obloženou housku za 1 euro. Jako start je to dobrá zastávka, to se pak chodí po té sklence Procházeli jsme se malebnými a někdy úzkými uličkami, občas navštívili nějaký místní ochůdek se suvenýry či s potravinami, koukali do výloh krámků, na Benátské masky, obrazy, krajky a umění ze skla. Cestou jsme viděli Baziliku Santa Maria Gloriosa del Frari,  Baziliku Santa Maria della Salute, která je krásná a nepřehlédnutelná, můžete jít i zadarmo dovnitř, ale musíte mít vhodné oblečení. Nejlepší je se pohodově courat uličkami a ono Vás to vždy zavede na nějaké kouzelné místo. Viděli jsme mnoho kostelů, romantických hotýlků a přešli mnoho mostů např. Ponte di Rialto, Ponte dell´Accademia atd. Z mostů jsme pozorovali Gondoliéry a lodní dopravu, která je tedy rušná, ale zároveň unikátní. V jedné uličce jsme našli i malé bistro kde dělali domácí těstoviny s různými omáčkami, takže jsme neodolali a dobře se naobědvali. Pak nás čekal hlavní bod Benátek a to náměstí Svatého Marka kde se nachází Bazilika Sv. Marka, Dožecí palác a Věž Campanile di San Marco ze které je nádherný výhled na celé Benátky (vstup 8 euro pro dospělého a výtah Vás vyveze až nahoru) Na náměstí najdete také hodně kaváren, turistů a holubů Do Baziliky Sv. Marka je vstup zdarma, fronty jdou rychle, akorát je zase dobré mít vhodné oblečení. Z náměstí Sv. Marka je to už jen kousek ke slavnému Mostu vzdechů (Ponte dei Sospiri) kde jsme celý náš výlet za památkami zakončili.

 

Myslím, že za tak krátkou dobu jsme toho stihli opravdu hodně. V závěru dne jsme měli pěkně ušoupané nožičky a tak už jsme obešli jen pár obchodů a v baru si dali Aperol. Pak nás čekala jen cesta na hotel, kde jsme si sbalili a další den ráno jsme jeli zase o dům dál. Benátky jsou romantické a kouzelné místo kam bych se jednou určitě chtěla vrátit

 

A co Vy navštívil z Vás někdo Benátky? a jaký dojem ve Vás zanechaly?

 

M.

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Daniela Labužíková 31. 8. 2021

Já jsem v Benátkách zatím ještě nebyla, ale ráda se na její památky kochám na https://jacestovatel.cz/media/kam-zajit-v-benatkach-a-co-videt-za-pamatky a musím říct, že mě toto město láká čím dál víc. Hned jak utichne ta situace s koronavirem tam určitě vyrazím, protože toto místo žádný romatický člověk nemůže vynechat.

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 10. 6. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 20. 5. 2020

paráda

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

super

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 23. 1. 2020

Byla jsem tam s dětmi a vnučkou v roce 2016, líbilo se nám

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 219
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.