Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Cestomilka Jana
Cestomilka Jana
Vloženo 4. 2. 2020
Líbí se mi

5 způsobů jak si užít Athény, o kterých se v průvodcích nedočtete

Cestomilka Jana
Cestomilka Jana
Vloženo 4. 2. 2020
Líbí se mi
5 způsobů jak si užít Athény, o kterých se v průvodcích nedočtete

5 způsobů jak si užít Athény, o kterých se v průvodcích nedočtete

Řecko je jednou z těch zemí, která výrazně ovlivnila průběh starověkých dějin. Dodnes se nám zachovala řada odkazů, které bereme jako součást moderní kultury, aniž bychom se zamysleli, kde je jejich původ. Co třeba olympiáda, starověká filozofie, řecké divadlo nebo demokracie?

 Vydejme se nyní do Athén, kolébky řecké civilizace, a užijme si jejich návštěvu netradičním způsobem.

1. Athény jedině pěšky a z výšky

Pokud chcete Athény dobře poznat, projděte si je pěšky. Jen tak nasajete všechny vůně a vjemy, poznáte povahu Řeků, místní kulturu, zvyky a tradice. A pokud budete mít k ruce ještě zkušeného průvodce, vězte, že toho během Vaší návštěvy města stihnete daleko více, než když byste hledali a bloudili sami.

Pokud máte rádi romantické západy slunce, doporučujeme jen dvě místa, která splní Vaše očekávání. Jedním z nich je návrší Akropolis, ale počítejte s tím, že podobný nápad jako Vy bude mít více turistů. Lepším místem je kopec Areopagus. Jde o oblíbené místo milenců a mladých, kteří sem přichází užít si pohled na západ slunce a především na reflektory ozářenou Akropoli. A ten pohled opravdu stojí za to!

2. Bleší trh na náměstí Monastiraki

Není to sice úplně perla Athén, ale bleší trh na náměstí Monastiraki byste navštívit měli. Jde o místo, které zná snad každý Athéňan. V místních krámcích najdete nejen něco dobrého na zub, ale především nahlédnete do soukromí Athéňanů, kteří zde nabízejí ke koupi své cennosti a poklady. Třeba ulovíte starou válečnou medaili, pěkný šperk, filmový plakát z 30. let, starořeckou minci nebo gramofonovou desku, po které jste vždy toužili.

3. Athénská čtvrť Plaka

Athénskou čtvrť Plaku nazývají místní jako „sousedství bohů“, protože leží na svazích Akropole a blízko dalším archeologickým nalezištím. Jde o jednu z nejstarších částí Athén, která na Vás dýchne nefalšovanou řeckou atmosférou. Úzké uličky se strmě derou do kopce a lemují je krásně barevné domky.  Řadu restaurací a kaváren zde vede již několikátá generace majitelů a Vám nezbyde nic jiného, než usednout na některou z venkovních zahrádek a vychutnat si skvělou a voňavou kávu.   

V Place najdete rovněž nejlepší venkovní kino v Athénách s výhledem na Akropoli. A pokud budete mít po celodenním poznávání ještě sílu, pak navštivte bar Brettos v sousedství Plaky. Jde o nejstarší palírnu v Athénách s jedinečnou atmosférou. Stěny jsou pokryté barevnými lahvemi a staré dubové sudy mohou posloužit jako skvělé pozadí pro fotografie.

4. Královské zahrady

Toužíte-li po chvíli odpočinku od ruchu města, vydejte se k budově řeckého Parlamentu. Navazují na něj Národní nebo také Královské zahrady -  velký veřejný park založený v roce 1840 královnou Amálií. V malých jezírcích si můžete všimnout plavoucích želv, prohlédnout si mramorové sochy, navštívit botanické muzeum, malou zoo nebo si vychutnat odpolední kávu v některé z kaváren.

5. Akropolis

Pokud zamíříte do Athén, nejposvátnější místo zvané Akropolis bude pravděpodobně Vaším prvním cílem. Jde o skalnatý pahorek, na jehož vrcholu najdete řadu antických chrámů, včetně toho největšího, Parthenonu.  Jde o úžasnou připomínku toho, jak kolosální a významná říše se zde nacházela. Málokoho při pohledu na ruiny svatyň napadne, že právě tady se zrodil počátek moderní civilizace takové, jak ji známe.

Vaše Cestomilky

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 25. 3. 2020

Krásné

Odpovědět
lemur
lemur 5. 2. 2020

Moc pěkný článek.

Odpovědět
Cestomilka Jana
Cestomilka Jana 5. 2. 2020

Děkujeme

xxkouckaxx
xxkouckaxx 4. 2. 2020

zajímavé čtení - hned bych se tam rozjela

Odpovědět
Cestomilka Jana
Cestomilka Jana 5. 2. 2020

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 644
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.