Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Cestomilka Jana
Cestomilka Jana
Vloženo 3. 4. 2016
Líbí se mi

5 důvodů, proč na dovolenou na Azurové pobřeží

Cestomilka Jana
Cestomilka Jana
Vloženo 3. 4. 2016
Líbí se mi
5 důvodů, proč na dovolenou na Azurové pobřeží

5 důvodů, proč na dovolenou na Azurové pobřeží

Když se řekne Azurové pobřeží, vybaví se Vám určitě dlouhé pláže, odpočinek, azurová obloha a zářivé moře. Azurové pobřeží známé také jako Francouzská riviéra ovšem nabízí daleko více!

 

1. Moře, vlny, parasailing, vodní zábavní park

Milovníci moře a plážového odpočinku na Azurovém pobřeží chrochtají blahem. Pláže se táhnou do nekonečna na obě strany. Vybrat si můžete mezi oblázkovými plážemi v Nice nebo písečnými plážemi v okolí Cannes, Antibes a Saint-Tropez. Pestrá paleta vodních i plážových sportů nechá klidným snad jen úplného lenocha. Pronajměte si vodní skútr,  let na padáku za motorovým člunem (parasailing), jízdu na banánu či na vodních lyžích. Jedete-li na dovolenou s dětmi, určitě zavítejte do zábavního vodního parku Marineland u Antibes. Užijete si vodní hrátky na mnoha skluzavkách a tobogánech, projdete se žraločím tunelem a pobavíte se při noční show s delfíny, kosatkami a lachtany. Stále zamilované dvojice si mohou zakoupit plavbu lodí na některý z ostrovů při západu slunce. Žádost o ruku při této romantické atmosféře vřele doporučujeme!

 

2. Starý přístav, Hradní návrší, výrobna kandovaného ovoce a trhy v Nice

Každý cestovatel touží po poznávání památek. Ani v tomto směru Vás Azurové pobřeží nezklame. Město Nice nabízí procházku úzkými uličkami starého města, překrásný výhled z Hradního návrší na Andělskou zátoku, pohled na starý přístav a rybářské domy na Cours Selaya, podél kterých se dnes pravidelně konají potravinové trhy. Zde doporučujeme ochutnat pissaladière, místní pizzu s cibulí, ančovičkami a černými olivami nebo pan bagnat, čerstvé pečivo plněné salátem, tuňákem, červenou cibulí a dalšími pochutinami. Příjemným zpesřením je návštěva výrobny kandovaného ovoce. Sem však zamiřte raději až najezeni

 

3. Antické památky, Pablo Picasso, zámek Grimaldi a luxusní lodě v Antibes

Zatímco Nice je město v pravém slova smyslu, Antibes je menší s atmosférou podobnou typické francouzské vesnici. Toulky úzkými uličkami v historickém centru Vás dříve či později zavedou ke zdejší kryté tržnici. Dopoledne zde probíhají trhy, odpoledne si tady můžete dopřát příjemný oběd ve stínu zahradní restaurace. Dostanete-li chuť na špetku moderního a kubistického umění, zavítejte do Château Grimaldi. Řada děl Pabla Picassa, který měl v zámku jednu dobu svůj ateliér, je doplněna o díla dalších moderních umělců. Jde o dechberoucí zážitek a úžasné místo k rozjímání. Z terasy hradu Grimaldi se nabízí nádherné výhledy doplněné moderními sochami. Odpočinek od umění najdete na městské pláži Larvotto. Jen pár kroků od pláže dojdete k největšímu jachetnímu přístav v Evropě s miliardářskými loděmi. Možná tady v budoucnu taky jednu budete mít

 

4. Botanická zahrada na skále, úžasné výhledy, dvě slavné parfumerie a drahé hotely

Nedaleko Nice na skalním výběžku je malá a přesto významná vesinčka Èze. Ve Francii se pro tento typ obydlených sklaních osad vžil název „vesnička na bidýlku“. Èze se nachází vysoko na skále s překrásným výhledem na moře. V úzkých a často strmých uličkách na vás působí pravá atmosféra venkova. Tedy než se podíváte na počet hvězdiček a ceny hotelů. Ty jsou o „pár“ desítek EUR vyšší než v okolních městech. Na samém vrcholu vesnice můžete vstoupit do krásné exotické zahrady a nemusíte být ani profesionální nebo amatérský fotograf, abyste ocenili krásu kolem. Nejen ženy ocení návštěvu jedné ze dvou parfumérských firem, které se v Èze nachází. Zdarma si můžete projít malé muzeum týkající se historie parfémů značky Fragonard nebo Galimard a odměnit sebe nebo své blízké koupí pravého francouzského parfému, případně dalších kvalitních kosmetických produktů.

 

5. Za gurmánskými zážitky, pochoutkami a specialitami na Francouzskou riviéru

Ráno výlet za památkami, odpoledne koupání v moři a večer výprava za gurmánskými zážitky. Zdejší restaurace nabízí zejména kvalitní a čerstvé plody moře a ryby. Ochutnejte slávky na mnoho způsobů, nebo si užijte afrodiziakální účinky ústřic se šampaňským. Zdejší kuchyně připravuje i nepřeberné množství salátů, z nichž nejznámější je niceský salát s tuňákem a ančovičkami. Hledáte-li jen menší chuťové povyražení během dne, dopřejte si zmrzlinu. Na stáncích najdete až nevídané chuti, jako například zmrzlina z avokáda. Jako správní Francouzi se kolem 17 hodiny usaďte do některého z mnoha barů či kaváren a dejte si apérol (drink). Ať už zvolíte zdejší pastis, kir, pivo nebo cokoliv jiného, určitě neprohloupíte. Číšník Vám zajisté donese i nějakou chuťovku k drinku. Nejčastěji skvěle naložené olivy.

 

Azurové pobřeží je tak pestré, že si zde každý najde zábavu dle svých představ. Pár dní Vám nebude stačit a na konci dovolené zajisté už budete plánovat, kdy se opět podíváte za sluncem na jih Francie.

 

 ZÁJEZDY NA AZUROVÉ POBŘEŽÍ S CESTOMILY

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

super

Odpovědět
gustawka
gustawka 5. 4. 2016

Perfektní

Odpovědět
Madame Chic
Madame Chic 5. 4. 2016

Dívala jsem se na vaše stránky, máte super zájezdy

Odpovědět
Cestomilka Jana
Cestomilka Jana 6. 4. 2016

Děkujeme!! Taková informace nás moc těší!!!

Madame Chic
Madame Chic 5. 4. 2016

Hned bych letěla...v Monte Carlu jsem byla, ale ráda bych se na Azurové pobřeží ještě někdy vrátila

Odpovědět
Cestomilka Jana
Cestomilka Jana 6. 4. 2016

Vedle Nice, Monte-Carla a Antibes je tam spoustu krásných míst... my jsme se s kolegyňkou nedávno vydaly vláčkem do vnitrozemí a byly jsme opravdu hodně překvapené. Něco tak krásného jsme nečekaly. Jen ta jízda po kolejích, pod nimiž je pořádný sráz, nám moc dobře nedělala...

Cestomilka Jana
Cestomilka Jana 4. 4. 2016

Děkujeme za všechny milé a energií nabité komentáře !!!!

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 848
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.