Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

LeniHá
LeniHá
Vloženo 29. 6. 2018
Líbí se mi

29.6-1.7.2018 v Plzni

LeniHá
LeniHá
Vloženo 29. 6. 2018
Líbí se mi
29.6-1.7.2018 v Plzni

29.6-1.7.2018 v Plzni

Víkend slibuje zlepšení počasí a teploty zpět nad letní pětadvacítkou. Ať už vás čekají letní prázdniny nebo ne, v Plzni si volné dny zaručeně užijete.

Léto na Náplavce finišuje
Připravte se na závěrečný víkend na Náplavce k světu, v sobotu 30. června totiž festival končí. Ve čtvrtek si od 18 hodin zajděte naposledy zatančit, naučíte se afrolatinské tance Kizomba a Kuduro. V pátek od 19 hodin na břehu řeky Mže u Rooseveltova mostu zahrají dvojkoncert akustické trio Jo’anna, které z Prahy přiveze pohodové RnB, a Electric Lady, plzeňská funková kytaristka s doprovodem. V sobotu od 14 hodin festival na Náplavce vyvrcholí Acrojamem, tedy kurzem acroyogy a akrobacie. Večer pak už zbyde jen čas na závěrečnou tečku za doprovodu kapely Tutti Voči a zhodnocení letošního ročníku Náplavky k světu. K dispozici je samozřejmě i nadále bar. Na náplavce si můžete půjčit i lodičky nebo různé sportovní náčiní. Prostě místo na pohodu, jak to má na každé správné náplavce být.

Noc s operou zve na Pucciniho pohádkovou operu Turandot
Velkolepý zážitek slibuje v pátek 29. června operní příběh princezny Turandot pod širým nebem. Pokuste se s jejími nápadníky rozlušit zapeklité hádanky a užijte si jedinečnou operní show pod širým nebem. Tradiční Noc s operou se koná v amfiteátru na Lochotíně v blízkosti ZOO Plzeň. Na místo se nejlépe dostanete tramvají ze sadů Pětatřicátníků, zabere vám to přibližně patnáct minut. Doporučujeme vyrazit s předstihem, představení začíná ve 20:30 hodin a areál bude otevřen nejméně hodinu před začátkem. Vstupenky jsou stále k prodeji online nebo v předprodeji na náměstí Republiky, tak neváhejte!

Prohlédněte si Plzeň trochu jinak
O víkendu vás opět zveme na kostýmované prohlídky města. Na výběr máte ze dvou variant. Plzeň za první republiky je prohlídka věnovaná životu v Plzni za první republiky a tomu, jakými změnami Plzeň procházela v průběhu minulého století. Dozvíte se, jak měšťané trávili čas a třeba i k čemu původně sloužily některé budovy. Na Báje a pověsti plzeňské vyrazte s dětmi. Užijete si výklad víly Jíkalky nebo alchymisty z dvora Rudolfa II. a dozvíte se, jak to vlastně bylo se stavbou plzeňské katedrály. Místa na prohlídky si rezervujte online nebo v Turistickém informačním centru, kde také obě trasy začínají. Prohlídky se konají v sobotu v 18 a v 19:30 hodin.

100 let republiky zblízka a nahlas
Oslavy 100 let Československa v DEPO2015 pokračují další netradiční expozicí. V autobusové hale můžete navštívit audiovizuální výstavu nazvanou Má vlast – zblízka a nahlas. Velkoformátové projekční plochy doplněné o špičkový zvuk slibují, že zažijete Smetanovu Vltavu v podání České filharmonie v nepoznané atmosféře. Výstava je otevřena každý den od 10 do 18 hodin až do 12. července, do DEPO2015 se dostanete pěšky z centra města proti proudu řeky Radbuzy za cca 15 minut, vstup je zdarma. Na místě si můžete zároveň projít interaktivní výstavu 100PY, která vypráví příběh pěti generací jedné plzeňské rodiny na pozadí historických událostí 100 let republiky.

Harlej, Horkýže Slíže & Trautenberk aneb Rockový kotel za Plazou
V pátek 29. června se koná finále koncertní série Rock in Plzeň v amfiteátru za OC Plaza (kudy sem), kam se dostanete za pár minut pěšky z centra i z autobusového nádraží. Rockový open air mejdan začne už po 17 hodině a potrvá až do noci. Všechny tři kapely předvedou své známé hity i aktuální novou tvorbu. Na koncert zbývají poslední vstupenky, proto neváhejte a honem pro ně.

Autokino zve na poslední filmy
Plzeňské autokino v prostoru bývalého DK Inwest na Americké třídě přivítá o víkendu poslední návštěvníky. Ve čtvrtek si zajeďte na osmý díl kultovní série Rychle a zběsile, v pátek můžete zhlédnout kouzelný příběh Hledá se princezna a v sobotu českou komedii Pepa. Filmy začínají vždy ve 22 hodin, vstupné je 100 korun na osobu.

Kam vzít děti za vysvědčení?
Pokud si lámete hlavu, jakou odměnu vymyslet svým ratolestem za pěkné vysvědčení, máme pro vás pár tipů. V Plzni si můžete kromě komentovaných prohlídek města užít třeba Techmania Science Center nebo cestu vláčkem do Plzeňské ZOO. Pro další letní tipy na výlety s dětmi navštivte náš web Plzeň pro děti.

Farmářské trhy
Náměstím Republiky se každou sobotu linou vůně uzenin, čerstvého pečiva, marmelád, bylinek, čokolády a mnoha dalších lahůdek. Ve stáncích na vás čekají prověřené regionální potraviny s puncem kvality, sezonní zelenina a ovoce - momentálně třeba rybíz a borůvky. Na farmářské trhy můžete vyrazit nejen za nákupy, ale i na pořádnou snídani nebo dopolední brunch. Dobrot tu je k dostání spousta. Nechybí ani výborná káva zmrzlina. Trhy v prostoru mezi radnicí a katedrálou začínají v 8 a končí kolem poledního

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 4. 6. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 24. 5. 2020

paráda

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 20. 1. 2020

hezké

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 1. 7. 2018

prima

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 485
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.