Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

U KOCOURA DOMA
U KOCOURA DOMA
Vloženo 26. 8. 2020
Líbí se mi

26. srpen: Mezinárodní den psů

U KOCOURA DOMA
U KOCOURA DOMA
Vloženo 26. 8. 2020
Líbí se mi
26. srpen: Mezinárodní den psů

26. srpen: Mezinárodní den psů

Máte doma psa? Dnes má svůj den, dnes je Mezinárodní den psů. Tedy se se svým čtyřnohým přítelem nezapomeňte pořádně pomazlit a vyblbnout. Jistě nepohrdne ani velkoryse pojatou procházkou, anebo přímo výletem.

Kam na výlet se psem?

Česko nabízí nespočet krás, v každém kraji najdete celou paletu míst, která stojí za návštěvu. Některá z nich vám postupně představíme na našem blogu U KOCOURA DOMA.

Chceme vás nalákat na Pardubický kraj, Orlické hory a jejich podhůří. Právě tam leží i historické město Letohrad, původně Kyšperk. Polozapomenutý Letohrad nabízí svým návštěvníkům řadu pamětihodností i přírodních skvostů. Je proslulé jako město alejí, dříve totiž všechny cesty do Letohradu lemovaly aleje. I v současnosti se zde můžeme projít hned několika památnými alejemi a klidně to můžeme pojmout i jako výlet se psem.

Vzhůru na Kopeček nad městem alejí!

Vydat se můžete třeba lipovou alejí na vrch Kopeček, místo konání vyhlášené Kopečkové pouti. Stojí tady kaple svatého Jana Nepomuckého s unikátním pětiúhelníkovým půdorysem. Na svatého Jana Nepomuckého, který bývá zobrazován s pěticí hvězd okolo hlavy, odkazuje také pět vchodů, pět oken, pět zvonů nebo pětiboký oltář.

Od kaple sv. Jana Nepomuckého se po hřebeni Kopečku táhne smíšená alej. Říká se jí také Muchova alej, protože tudy s oblibou procházel i secesní malíř Alfons Mucha, aby se kochal velkolepými výhledy. Dokonce zdejší krajinu promítl i do některých svých děl. Slovanská epopej, konkrétně Slovanské obrození zachycuje Lukavskou lípu, na její torzo je dodnes z vyhlídky vidět.

Letohrad aktuálně

Aktuálně v Letohradském zámku probíhá výstava Alfons Mucha a Kyšperk. Pes sice takovou výstavu neocení, ale jistě ocení kvalitní granule pro psy, které si v Letohradu můžete pořídit. Sídlí zde totiž český výrobce prvotřídního krmiva pro psy a kočky Nativia.

Když už je ten Mezinárodní den psů, nějaká mňamka by se psovi jistě hodila, nemyslíte? Granule pro psy Nativia přitom nejsou jen chutné, ale díky důmyslným recepturám respektujícím přirozené potřeby psího organismu se také podílejí na jeho kondici a zdraví.

Co víc si přát? Co víc přát svému mazlíčkovi na Mezinárodní den psů?

Nejvyšší řada pro ty nejnáročnější chovatele a nejnáročnější psy Nativia REAL MEAT, granule pro psy s čerstvým masem obsahuje až 85 % živočišného původu. Pokud se nechystáte do Letohradu, granule si můžete objednat tady...

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 5. 9. 2020

pejska máme, je to jak naše miminko

Odpovědět
lemur
lemur 27. 8. 2020

Nemáme psa, ale děti ano.

Odpovědět
U KOCOURA DOMA
U KOCOURA DOMA 27. 8. 2020

u nás je to naopak, děti ne, pes, kočky ano.

benca
benca 26. 8. 2020

Taktiez nemam psika, byvame v cinziaku

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 26. 8. 2020

psa nemáme, dle mého do paneláku nepatří, navíc, když by byl po celý den sám doma

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 26. 8. 2020

mám to stejné, psy sice miluji, ale ne do paneláku....

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 479
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.