Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

LeniHá
LeniHá
Vloženo 20. 6. 2018
Líbí se mi

22.-24.6..v Plzni, zastavte se u nás na chvilku ;) Máme , co nabídnout..:)

LeniHá
LeniHá
Vloženo 20. 6. 2018
Líbí se mi
22.-24.6..v Plzni, zastavte se u nás na chvilku ;) Máme , co nabídnout..:)

22.-24.6..v Plzni, zastavte se u nás na chvilku ;) Máme , co nabídnout..:)

O víkendu nebude v Plzni chybět výborné pivo, spousta dobré muziky ani letní kino. Kromě pravidelného víkendového programu pro vás máme i tipy na výstavy a nabídku výletu do regionu. U Strašic se totiž opět konají legendární Bahna.

Hvězdy světové cyklistiky v Plzni
Roman Kreuziger, Zdeněk Štybar i Peter Sagan by neměli o víkendu chybět na startu Mistroství ČR a SR v cyklistice. O titul domácího mistra se utkají ti nejlepší. V Plzni se můžete těšit na 192km závod v neděli. Start elitní kategorie je plánovaný na 10:30. Startovat a finišovat se bude u obchodního centra Plzeň na Rokycanské ulici. Okruh vede nejprve lehkým sjezdem do Červeného hrádku. Pokračuje přes Dýšinu, pak trasa stoupá přes Kyšice. Dále závodníci sjedou na kruhový objezd v Letkově a odtud na část trasy, kde se budou moci trochu odpočinout. Finální technická pasáž, kde může hrát roli i vítr, je čeká od Božkova směrem k cíli. U toho nesmíte chybět!

Gambrinus den zaplaví náměstí pivem
Největší pivní zahrádka v Česku vyroste o víkendu na náměstí Republiky. Koná se tu totiž Gambrinus den, pořádná oslava plzeňského piva. Když vám řekneme, že se v sobotu na náměstí sejde celá Plzeň, nebudeme daleko od pravdy. Na programu jsou hudební vystoupení, škola čepování, prohlídky pivovaru a dozvíte se i zajímavosti o pivu od samotných sládků. Dobré jídlo také nebude chybět, a co potěší každého fajnšmekra, čepovat se bude do skla!

Odstartujte léto Summer City Festem
Pláž Ostende u Velkého Boleveckého rybníka se o víkendu promění v festivalový areál. Summer City Fest přivítá v pátek hvězdy hip hopu včetně Paulieho Garanda, Ega nebo Ektora, na vedlejší stagi se bude hrát drum and bass. V sobotu pak bude na řadě electronic dance music a techno, DJs budou hrát už od pravého poledne. Vstupenky seženete v online předprodeji.

Výstava 100PY v DEPO2015
Výstava 100PY vás pozve do příběhů jedné rodiny z Plzně během sta let od vzniku Československa. Pět generací vám odkryje svá životní dilemata a vzpomínky na pozadí historických událostí. Interaktivní prvky výstavy ocení každý, zabaví se tu i malí návštěvníci. Mezi exponáty můžete obdivovat třeba zlatou medaili z Nagana, „Horviho“ kopačky nebo korunku České miss. Vstupenky stojí 80 korun pro dospělé a 50 korun pro děti, rodinné vstupné je za 200 korun. Depo je otevřeno denně, další informace k výstavě se dočtete v našem článku..

Poznejte Plzeň trochu jinak na sousedské procházce
Vzhledem k nabitému programu na náměstí Republiky tento víkend vynecháváme kostýmované prohlídky centra města. Vydat se místo toho můžete na sousedskou procházku. K výběru jsou hned tři varianty. Architektonická procházka po Doudlevcích vás provede touto kdysi periferní částí Plzně, která si dodnes zachovala svůj industriální charakter. Druhou možností je procházka Po stopách německého divadla v Plzni, při které nahlédnete do historie plzeňských divadel v kontextu rivality mezi Čechy a Němci. Třetí procházka vás provede čtvrtí Doubravka, kde vyrazítepo stopách osmiček do doby vzniku první republiky. Vstupenky na procházky seženete online, první dvě začínají v sobotu v 10 hodin, Doubravecké osmičky ve 14 hodin.

Národopisné muzeum zve na novou výstavu o krajině v pohraničí
Od čtvrtka 14. června běží v Národopisném muzeu Plzeňska nová výstava, která se věnuje vývoji krajiny česko-německého a česko-rakouského pohraničí. Výstava se soustředí na životy lidí i klíčové události pohraniční oblasti Tachovska jako byly pochody smrti, akce pohraniční stráže, ale i změny, kterými krajina prošla za Studené války. Výstava bude k vidění až do 29. července, otevřena je od úterý do neděle od 10 do 18 hodin.

Tip na výlet do regionu: BAHNA aneb vojenská technika na demarkační linii
V sobotu 23. června se oblast Bahna u Strašic v okrese Rokycany promění v přehlídku pozemní vojenské techniky. Od 9 do 16 hodin budou na programu ukázky techniky české i zahraničních armád, Policie ČR i Hasičského záchranného sboru ČR. Připomínat si také budeme sto let od vzniku Československa. Vstup na akci je zdarma.

Vyrazte na výlet do Křimic
Na začátku června postupně odstartovalo Křimické kulturní léto, tedy série akcí konaných zejména v zámeckém parku v Křimicích. V pátek od půl desáté večer tu startuje letní kino s filmem Loupež ve velkém stylu. V sobotu 23. června se tu můžete těšit na výstavu auto – moto veteránů, prohlídky zámku i koncert známých muzikálových a operetních melodií. Večer je pak znovu na programu film – Dokud nás svatba nerozdělí. Do Křimic se dostanete z centra autobusy MHD číslo 41 a 35.

Autokino nabízí filmy pro každého
I tento víkend si v autokině v prostoru po bývalém domu kultury Inwest na Denisovo nábřeží přijdete na své. Autokino promítá každý den. V pátek je na programu film Paddington 2, v sobotu Vražda v Orient Expresu a v neděli česká komedie Špindl. Začátek filmů je vždy ve 22 hodin, vstupné činí 100 korun na osobu.

Více na stránce FB : PlzeňMaminkám a skupince: PlzeňMaminkám-akce v Plzni a okolí, či na FB stránce Českomaminkám, skupince Českomaminkám- akce po ČR

Děkuji za like, sdílení.. do skupinek můžete i vy přídávat příspěvky, členy.

Určitě i ve vašem kraji se dějí zajímavé akce, tak se s námi o ně podělte, děkujeme

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 5. 6. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 24. 5. 2020

paráda

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 20. 1. 2020

Plzeň je pěkné město

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 12. 1. 2020

Plzeň je krásné město, jezdíme sem rádi

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 439
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.