Dáváme ženám prostor, příležitosti a práci. Již 5 let!
Výstava Jádro porcelánu
vložila 13.8.2015
Místo konání
studio ArteSilver, Kollárova 16, Praha-Karlín
Datum a čas konání

17.9.2015 18:00 - 17.10.2015 18:00

Přihlášené uživatelky
5.7.2018
Kurzovní lístek - Exchange s.r.o.
25,900
26,200
22,200
22,500
EUR

Výstava Jádro porcelánu

Co vznikne, spojí-li své síly designérka porcelánu a šperkařka?

Karlínské Studio Artesilver pořádá výstavu Jádro porcelánu, která je výsledkem spolupráce mezi designérkou porcelánu Šárkou “SarkaS” Schmelzerovou a šperkařkou Vendulou “Nady” Stillerovou, doplněnou fotografiemi Terezy Fürbacher.

Vernisáž výstavy proběhne 17. 9. od 18 h, výstava potrvá do 17. 10.

Výstava Jádro porcelánu se soustředí na šperk, a to jak v minimalistickém moderním pojetí od Šárky Schmelzerové, tak i ve spojení s kovem v podobě výrazných „rámovaných“ náhrdelníků od Venduly Stillerové. Výstavu doprovodí fotografie šperků na modelkách od Terezy Fürbacher a užitný porcelán od Šárky Schmelzerové. Na závěr výstavy budou vydraženy doprovodné fotografie, výtěžek dražby bude věnován nadaci Pink Bubble (dražba proběhne ve čtvrtek 15.10.).

Designérka porcelánu Šárka Schmelzerová hledá a objevuje neobvyklé postupy i materiály, design keramiky a porcelánu je pro ni prostředkem pro vyjádření pocitů - vizuální poetikou  s literárními, hudebními i snovými podtóny. Vendula Stillerová také ráda posouvá své hranice a hledá nové techniky a materiály pro vyjádření příběhů ve šperku. Její výrazné náhrdelníky jsou vlastně takovými „rámovanými obrázky“, spojujícími romantické přírodní motivy s inspirací v moderních městech a architektuře.

Když před časem Vendula Stillerová hledala pro svoje „rámečky“ nová jádra a příběhy, obrátila se právě na designérku Šárku Schmelzerovou a ta pro ni s nadšením vytvořila limitovanou kolekci porcelánových kabošonů, která byla prvotním impulzem ke společné výstavě. Dvě různorodé osobnosti a materiály se zde tak potkávají v jedinečné harmonii, dokreslené doprovodnými fotografiemi.

Výstavu hostí karlínské Studio Artesilver, kde pravidelně probíhají výstavy nejrůznějších současných umělců. Galerie, která sídlí jen pár kroků od pracovny Ženy Praha, je otevřena út-so 11-18 h, výstava proběhne od 17. 9 do 17. 10. 2015.

____________________

Krátce o autorech:

Šárka Schmelzerová (*1982; www.sarkasdesign.cz) - motto: “Forma následuje pocit”
Studovala keramiku a porcelán již na střední škole. Porcelán ji uhranul čistotou a křehkostí, proto pokračovala ve studiu v ateliéru Design keramiky na Fakultě umění a designu UJEP. V roce 2011 si zařídila vlastní dílnu a od té doby tvoří autorský porcelán pod značkou SarkaS design. Navrhuje a vyrábí porcelánové šperky a dekorativní i užitné předměty. V její tvorbě objevíte eleganci, hravost, funkčnost a čisté linie. Neustálou inspirací je pro ni okolní příroda. Porcelánové šperky ručně prořezává, kombinuje s různými materiály, nebo dekoruje drahými kovy.

Vendula Stillerová (*1986; www.nady.cz) – motto: “Člověka limituje jen jeho fantazie”
Vystudovala Přírodovědeckou fakultu UK a v současnosti se věnuje výzkumu na poli fyziologie. Tvorba šperku pro ni již dávno není jen koníčkem. Pracuje především s kovy, mědí a mosazí, jež jí uhranuly svou barvou a tvárností. Pro její šperky jsou charakteristické příběhy, jemné detaily a precizní provedení.

Tereza Fürbacher (* 1987; www.terezafurbacher.cz)
Talentovaná fotografka se v dnešní uspěchané době snaží zachytit obyčejné věci, které jsou pro nás automatické.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také
Místo, kde můžeš psát a diskutovat (3)
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
13.10.2015
nádherné kousky...moc se mi líbí všechno!!!
17.8.2015
krasne vecickhy
13.8.2015
už se těším na výstavu, nedávno jsem se byla podívat, i jsem si něco koupila, moc pěkný ateliér
Místo, kde můžeš psát a diskutovat (3)
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
13.10.2015
nádherné kousky...moc se mi líbí všechno!!!
17.8.2015
krasne vecickhy
13.8.2015
už se těším na výstavu, nedávno jsem se byla podívat, i jsem si něco koupila, moc pěkný ateliér