Testujeme, blogujeme a sdílíme recenze.
vložila 7.5.2015
29.6.2017
Kurzovní lístek - Exchange s.r.o.
26,200
26,500
23,100
23,400
EUR

Jacqueline Kennedy Onassisová. Manželka prvního muže Ameriky, která učarovala světu.

Jacqueline mě vždycky fascinovala svým citem pro módu a schopností nedat na sobě nic znát. Vždyť když zastřelili muže, kterého milovala, působila naprosto klidně! Jak to jen dokázala?

Jackie se narodila s přáním být reportérkou, nakonec se stala manželkou prvního muže Ameriky. Módní ikona, velká intelektuálka a v druhé půlce života podle mnohých možná až příliš pragmatická žena. S Kennedym se potkala, když s ním připravovala rozhovor pro Washington Times Herald. On byl mladý a nadějný, ona byla nesmírně vzdělaná, kultivovaná a na úrovni. Do roka byli svoji. On byl jedním z nejdůležitějších mužů na světě, ona mu hrdě sekundovala. A Američané ji milovali. Překřtili ji na Jackie a pokaždé, když vystoupil prezident Kennedy bez ní, všichni se na první dámu ptali. Kennedy dokonce jednou zavtipkoval, když na zahraniční návštěvě pronesl: „Jsem muž, který doprovází Jacqueline Kennedyovou na cestě do Paříže.“ Čím se v životě řídila žena, která okouzlila celý svět? 

 

Jsem především žena.
Moc dobře věděla, že si to může dovolit.  A to se vším, co to přináší. Věděla, že může měnit názory, být extravagantní a klasická zároveň, náladová i svá. Vždy byla neuvěřitelně ženská a ženskou energii uplatňovala všude, kam přišla. Měla neuvěřitelnou úroveň a vliv na prostor, ve kterém se pohybovala a který neváhala zvelebovat. Z Bílého domu udělala kulturní památku, centrum kultury a mekku pro literáty a umělce. Když v televizním pořadu prováděla reportéra zrekonstruovaným Bílým domem a mluvila o restaurování svým distingovaným hlasem, v televizi ji sledovalo 56 milionů lidí.

Poprvé se vdáváte z lásky, podruhé pro peníze a potřetí z přátelství.
Kennedyho milovala a statečně a bez veřejných komentářů snášela jeho záletnické manýry. Jeho smrt ji zastihla mladou, se třemi malými dětmi a naprosto nepřipravenou. Přesto byla nesmírně silná a tehdejší zaměstnanci Bílého domu svorně tvrdili, že právě její síla po atentátu uchránila všechny před zhroucením. Podruhé se provdala několik let poté za Aristotela Onassise, řeckého miliardáře. Po svatbě s malým a zavalitým Onassisem si Jackie vyslechla spoustu kritiky za svůj údajný pragmatismus. Ona reagovala slovy, že jí šlo hlavně o zabezpečení a bezpečí jejich dětí. Za Onassisem utekla do Řecka, aniž by si nechala do čehokoliv mluvit. Po pár letech Onassis zemřel a ona se vrátila do New Yorku ke svým kořenům a věnovala se redaktorské práci a životu s posledním mužem, obchodníkem s diamanty Mauricem Tempelmanem.

Perly jsou vždy vhodné.
O jejím stylu se dodnes vypráví legendy a módní časopisy ji nepřestávají uvádět jako vzor nadčasového, elegantního stylu. Velké tmavé brýle, perly takřka ke všemu a dokonale střižené kostýmky – tomu všemu spolehlivě zařídila absolutní nadčasovost. Stejně tak jednoduchému tričku a kalhotám. O jejím módním vlivu svědčí i fakt, že falešné trojřadé perly, které nosila, se vydražily za neuvěřitelných 211 tisíc dolarů a dodnes má v muzeu ve Washingtonu výstavu své garderoby.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také
Místo, kde můžeš psát a diskutovat (19)
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
7.1.2017
byla moc krásná
7.1.2017
Smutné osudy rodiny...
28.5.2015
Zajímavá baba
24.5.2015
úžasná
Místo, kde můžeš psát a diskutovat (19)
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
7.1.2017
byla moc krásná
7.1.2017
Smutné osudy rodiny...
28.5.2015
Zajímavá baba
24.5.2015
úžasná