Testujeme, blogujeme a sdílíme recenze.
vložila 25.6.2015
29.6.2017
Kurzovní lístek - Exchange s.r.o.
26,200
26,500
23,100
23,400
EUR

J. K. Rowling. Žena, která se dostala z úplného dna na pozici nejprodávanější spisovatelky

Doteď si pamatuju, jak jsem v 11 letech onemocněla a dva týdny jsem musela ležet v posteli. Tenkrát mi maminka přinesla první díl knihy, která mě přivedla ke čtení - Harryho Pottera. Zhltla jsem ho za dva dny a věci už nikdy nebyly jako dřív. A za to vděčím spisovatelce, kterou jsem si vybrala do dnešního článku.

Už na škole ráda vyprávěla příběhy. Právě její talent postihnout záblesky inspirace a vyjádřit se slovy tak, jak to dokáže málokdo, jí předurčil spisovatelskou dráhu. Její život ale nebyl vždycky jen růžový. Než se stal Harry Potter jednou z nejoblíbenějších knih na světě, byla nezaměstnanou samoživitelkou, která musela obracet každou korunu. Nevzdala to a prodala právě to, co umí nejlíp - vyprávět příběhy. Z ženy závislé na sociálních dávkách se stala během několika let miliardářkou. Právě díky prožité minulosti dnes navíc neváhá pomáhat všem těm, kteří to potřebují.

3 citáty o životě od J. K. Rowling

Byla jsem volná, protože mé obavy se staly skutečností a já neměla co ztratit. Ale stále jsem měla dceru, kterou miluji, starý psací stroj a velký nápad. A právě na tom jsem vystavila svůj nový život.

Když se kvůli práci učitelky angličtiny stěhovala do Portugalska, kde si našla manžela a otěhotněla, tak ještě určitě netušila, jaký to všechno vezme konec. Manželství nevydrželo a ona se vrátila do Anglie - s roční dcerkou a ničím. Neměla práci, ale měla příběh, který vymyslela jednou při cestě vlakem. Příběh o malém čaroději, který si později zamiloval celý svět, ji postavil zpátky na nohy. Někdy jsou to totiž právě chvíle, kdy nemáme co ztratit, které nás posunou tam, kam jsme si ani nemyslely, že jde dojít. 

Všechno je možné, když jste dostatečně troufalí.

Protože spousta lidí má talent, nápad, vizi. Ale jen ti nejvíc odvážní, troufalí a drzí mají největší šanci. Nebojí se totiž stát si za tím, co je pro ně důležité. A to, co děláme a jak nás to naplňuje je asi ta nejdůležitější věc na světě, proto se vyplatí si za ní stát.

Je nemožné žít bez toho, aniž bychom v něčem selhali. Leda v případě, že bychom žili tak opatrně, jako bychom nežili vůbec. A to by bylo to největší selhání.

Vůle pouštět se do životních kroků s nejistým výsledkem, riskovat, měnit a zkoušet - to všechno je život. Občas selžeme, občas uspějeme, každopádně je to jediný možný způsob, jak život skutečně prožít. 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také
Místo, kde můžeš psát a diskutovat (26)
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
15.4.2017
10.4.2017
8.4.2017
kromě nápadu to chce i nadšení
Místo, kde můžeš psát a diskutovat (26)
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
15.4.2017
10.4.2017
8.4.2017
kromě nápadu to chce i nadšení