Dáváme ženám příležitosti a práci
No Poo? Ekologická (a ekonomická) metoda mytí vlasů bez šampónu je stále oblíbenější formou péče o vlasy
vložila 9.1.2018

No Poo? Ekologická (a ekonomická) metoda mytí vlasů bez šampónu je stále oblíbenější formou péče o vlasy

Název vznikl zkrácením názvu No ShamPoo, tedy bez šampónu, ale neobávejte se, neznamená to nemýt si vlasy. Metoda No Poo je založená na mytí vlasů pomocí co nejpřírodnějších prostředků. Důvod? Zdravé vlasy a větší bezpečnost pro naši pokožku. V neposlední řadě i pro celkové zdraví, protože mytí vlasů šampóny s obsahem parabenů, sulfátů a silikonů má v našem těle dopad na mnohem více, než jen na vlasy. Kůže je největší tělesný orgán a každá látka, která s ní přijde do kontaktu, se dostává do krevního oběhu a tím ovlivňuje celý organismus.

Běžný šampon obsahuje řadu škodlivin. Čtěte složení!

Komerční šampóny obsahují celou řadu zdraví škodlivých látek, které se běžně používají v automobilovém průmyslu. Na odstraňování mastnoty např. Sodium Lauryl Sulfate. Velmi účinně rozpouští mastnotu z vlasů i vlasové pokožky, ale zároveň ničí přirozenou ochrannou bariéru, vlasy a kůže se příliš vysušují, odstraňování toxinů je nedostatečné a kůže předčasně stárne. Po každém takovém nepřirozeném vysušení pokožky následuje prudký nárůst produkce kožního mazu a vy se ocitáte v začarovaném kruhu. 

Další potenciálně nebezpečnou složkou v běžných šampónech je, mimo jiné, Propylene Glycol, aktivní složka v nemrznoucích směsích. Je to stejný Propylene Glycol, který se přidává do vlasové kosmetiky.

Chemie nás obklopuje všude, o to více je důležité pečlivě zvažovat rizika používání kosmetiky, kde je chemie příliš. Je pravda, že mnozí výrobci vlasové kosmetiky zareagovali na studie potvrzující škodlivé účinky sulfátů a přišli na trh s řadou šampónů bez těchto kritických látek (Sulfate-Free Shampoo). Číst příbalové letáky je velmi důležité, a přečíst si bližší informace o vlivu běžného šampónu na naše zdraví můžeme jen doporučit. Informace, které získáte, zcela změní váš pohled na tak běžný úkon, jako je mytí vlasů.

Metoda No Poo může být odpověď, jak získat zpět ztracenou rovnováhu, krásné vlasy a zdravou kůži. Vysadit šampón není vždy jednoduché, ale stojí to za to. Budou vám možná chybět obvyklé rituály a od okolí vyslechnete mnoho nedůvěřivých poznámek. 

Přinášíme několik možností, jak na No Poo mytí vlasů. Podrobnější informace k této metodě najdete na internetu, s hlubší znalostí se vám bude lépe čelit všem pochybnostem.

Čím se dá šampón nahradit?

Tím nejznámějším způsobem je mytí vlasů jedlou sodou ve vodném nebo bylinkovém roztoku a kvalitním jablečným octem.

Doporučená frekvence mytí je maximálně 2x týdně.

Lžíce jedlé sody rozmíchaná v šálku bylinkového roztoku vytvoří účinný mýdlový extrakt a zředěný jablečný ocet se postará o funkci kondicionéru a vysoký lesk.

Výborným způsobem je také mytí vlasů rozšlehaným syrovým vajíčkem. Vitamíny a minerály ve vajíčku jsou skvělou výživou pro vlasy, nic přirozenějšího jim nemůžete poskytnout. Možná občas přidejte trochu medu.

Nebojte se experimentovat. Místo drahých zatěžujících šampónů nakupte vajíčka v bio kvalitě a lesní med od poctivého včelaře. Tato kombinace je ideální a vaše vlasy vám budou vděčné.

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také
Místo, kde můžeš psát a diskutovat (36)
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
12.3.2018
10.3.2018
vajíčka na pánev , med do čaje ...existují bylinné šampony z výtažky z Podhajské...vlasy po ní přímo touží
13.3.2018
zcela souhlasím
28.2.2018
28.2.2018
Fakt ne
Místo, kde můžeš psát a diskutovat (36)
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
12.3.2018
10.3.2018
vajíčka na pánev , med do čaje ...existují bylinné šampony z výtažky z Podhajské...vlasy po ní přímo touží
13.3.2018
zcela souhlasím
28.2.2018
28.2.2018
Fakt ne