Dáváme ženám příležitosti a práci
Polapte zlé sny a myšlenky pomocí krásné dekorace. Pořiďte si lapač neboli mandalu snů
vložila 28.10.2017

Polapte zlé sny a myšlenky pomocí krásné dekorace. Pořiďte si lapač neboli mandalu snů

Existuje několik výkladů proč a jak lapače snů vznikly. Nejčastěji se legendy vážou s historií prastarých indiánských kmenů. Tehdejší původní obyvatelé Ameriky věřili, že pavoučí sítě vetkané do rohů nad postelí ochrání spící před zlými sny a propustí jen ty dobré – proto také nezabíjeli pavouky, věřili v jejich ochranitelskou službu v podobě utkaných pavučin. Na základě toho, začali pak i samotní indiáni zaplétat lapače snů a zavěšovat si je nad svá lůžka.

Věřili také v sílu a energii myšlenek a proto si lapači funkčně zdobili i ostatní místnosti, aby dobré myšlenky lapač pustil dál k lidem, ale ty zlé pohltil ve své síti.


Foto: Pinterest

Podle jiné legendy poprvé vytvořila lapač snů indiánská matka na radu šamana, protože její dítě v noci plakalo. Tak vznikl tento ochranný amulet, který se zavěšuje na stěnu nad postel pro klidnější spánek.

Další legenda vypráví o učiteli moudrosti převtěleného v pavouka, který pletl síť v kruhu z vrbového proutku pro jednoho starého kněze. Vzal vrbovou obruč zdobenou peřím, koňskými vlasy, korálky a obětními dary a tkal síť. Mluvil o cyklu života, o dětství, dospívání a stáří. O dobrých a zlých silách, které ovlivňují náš život. Když dotkal, podal knězi upletený lapač, který byl dokonalým kruhem s dírou uprostřed. Měl pomoci jemu a celému národu k dosažení cílů a vizí. Víra a dobré myšlenky zůstanou zachyceny v síti a ty špatné propadnou dírou.

Dnes zažívá lapač snů obrovský návrat a boom. Stačí se podívat na Pinterest a zadat „dreamcatcher“ hned uvidíte, kolik úžasných obrázků s lapači na vás vyskočí. Myslím ale, že jakkoli je lapač krásnou dekorací, neměli bychom zapomínat na jeho původní smysl. Proto se přikláním k ručně dělaným lapačům, z přírodních materiálů, do kterých byla vložena pozitivní energie a originální myšlenka.

Lapač si pro dobrý spánek zavěste nad postel nebo volně do místnosti pro dobré proudění energie či jako dekoraci a symbol štěstí. 


Foto: Pinterest

Kruh symbolizuje svět a vesmír a chrání kamínek uprostřed = vlastní já člověka. 

Síťka chrání před negativní energií a těžkými sny. Ty zabloudí v pavučince a uzlících a nedostanou se ke kamínku = do energetického pole člověka. Špatné sny se zachytí v síti a dál neprojdou a ráno jsou zničeny denním světlem. Naopak ty dobré sny, nebo poučné, se propustí skrz a sklouznou do vědomí snícího.

Peříčka zachycují vesmírnou energii a sny a filtrují je od všeho nežádoucího. Vše zachycené se ráno z peříček vyčistí denním světlem a paprsky slunce. 


Foto: www.madelaine.cz

Pokud vás článek zaujal a rádi byste si nějaký originální lapač pořídili, přečtěte si rozhovor s paníMonikou, která úžasné lapače s láskou vyrábí. 

A pro šikovné ručičky je na internetu spousta nápadů jak si takový lapač můžete vyrobit. Budeme se těšit na fotky vašich výtvorů!  

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také
Místo, kde můžeš psát a diskutovat (10)
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
8.12.2017
Pěkné.
4.11.2017
Znám
4.11.2017
3.11.2017
i u nás máme v pokoji, je to skvělý doplněk
Místo, kde můžeš psát a diskutovat (10)
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
8.12.2017
Pěkné.
4.11.2017
Znám
4.11.2017
3.11.2017
i u nás máme v pokoji, je to skvělý doplněk