Dáváme ženám příležitosti a práci
Jak prožít den s úsměvem na tváři? Držte se těchto zásad!
vložila 19.4.2017

Jak prožít den s úsměvem na tváři? Držte se těchto zásad!

Chcete se cítit skvěle, být fit a vznášet se na vlnách zdraví? Být v souladu sama se sebou, užívat si každého dne naplno a objevovat štěstí v maličkostech, to je přáním snad každé ženy. Přitom stačí vyjít s málem. 

Přivítejte každé ráno úsměvem

Hned po probuzení se nalaďte na pozitivní myšlenky. Přemýšlejte, co dobrého, vydatného a zdravého si připravíte na snídani. Dobrá nálada a vnitřní pohoda přispívají k pomalejšímu stárnutí a předcházení onemocnění.

 

Nastartujte se vlažnou sprchou

Organismus a imunitní systém nejlépe podpoříte střídavou sprchou. Začněte teplou a rychle ji zaměňte za studenou. Pokud se na to necítíte, v počátcích využijte vodu vlažnou. Poskytnete tak svému tělu ochranu před nemocemi. Dokonale se probudíte a osvěžíte.

Dopřejte si vydatnou a energetickou snídani

Jezte vyváženou a výživově hodnotnou stravu. Měla by obsahovat bílkoviny, zdravé tuky a cukry. Slaďte medem, který dodá energetickou hodnotu a spoustu cenných vitamínů přímo z přírody. V chladném počasí si udělejte teplou snídani. Prohřeje organismus a navodí pocit blaženosti. Nezapomínejte na pitný režim. Dodávejte dostatek tekutin v podobě zdravých a vydatných šťáv nebo bylinkových čajů.

  

Hýbejte se

Věnujte se aktivnímu způsobu života. Udělejte si čas na procházku v přírodě. Nadýcháte se čerstvého vzduchu, pročistíte mysl a utužíte svaly. Zacvičte si jógu nebo pilates. Choďte pěšky nebo jezděte na kole.

 

Stanovujte si splnitelné cíle

Vymezte si čas a sněte. Stanovte si malé cíle, ke kterým dokážete snadněji po malých krůčcích dojít. Radujte se z každého svého úspěchu. Jezte pravidelně, čerstvé suroviny, nakupujte produkty v bio kvalitě a každé sousto si vychutnávejte.

Udělejte si čas sami pro sebe

Relaxujte. Naučte se vyrovnávat se se stresem, napětím a vyčerpávajícím situacím častějším odpočinkem. Věnujte se sami sobě. Zajděte si na masáž, dopřejte si kosmetiku, navštivte divadlo nebo se odreagujte dlouhou procházkou v přírodě. Přečtěte si dobru knihu nebo si pusťte nějaký zajímavý film. Dělejte ro, co vás baví a co zajímá. Napusťte si vanu s vonnou esencí a užívejte pohody v teplé vodě. Dopřejte si odpočinkový wellness pobyt a nechte se hýčkat a opečovávat. Zasloužíte si to.

Radujte se z maličkostí

Obklopujte se věcmi a lidmi, které máte rády. Odměňujte se. Netrapte se záležitostmi, které nemůžete ovlivnit nebo změnit.

 

Navazujte kontakty

Zajděte si s kamarádkami na kávu a probírejte „ženská“ témata. Nalaďte se do pohody a rozšiřujte své vlastní obzory. Inspiraci hledejte všude okolo sebe. Motivujte se od nejlepších.

Vypusťte kritiku

Vyhněte se negativním pomluvám. Buďte psychicky v pohodě, dobře naladěné a spokojené. Stresové situace vyvolávají nejrůznější nežádoucí onemocnění a urychlují procesy stárnutí. Nepomlouvejte a nevyhledávejte konfliktní situace.

 

Vyspěte se do sytosti

Spánek dělá zázraky. Dodržujte základní spánkový čas mezi šesti až osmi hodinami. Ukládejte se ke spánku v pravidelný čas, a pokud možno v pravidelný čas vstávejte. O víkendu si dopřejte o hodinku i dvě navíc, aby si tělo i mysl dostatečně odpočinuly. Usínejte s pozitivními myšlenkami, naladěné na pohodu. Vypusťte starosti alespoň v posteli.

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také
Místo, kde můžeš psát a diskutovat (10)
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
17.1.2018
Snažím se, ale ne vždy to jde
23.4.2017
jednoduche veci
22.4.2017
hezké tipy... líbí se mi a jak já zdravím každé ráno - přeji všem krásný den s úsměvem
22.4.2017
Dobré tipy.
Místo, kde můžeš psát a diskutovat (10)
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
17.1.2018
Snažím se, ale ne vždy to jde
23.4.2017
jednoduche veci
22.4.2017
hezké tipy... líbí se mi a jak já zdravím každé ráno - přeji všem krásný den s úsměvem
22.4.2017
Dobré tipy.