Zimní olmypiáda trvá teprve týden a naši borci již získali 5 cenných medailí 🙂

První ZLATO vyhrála dneska v noci Ester Ledecká a musím se smát, protože můj tatínek (80) v týdnu nadával, že Ester dělá dvě disciplíny a ani jednu nedělá dobře (to skončila 23). Ale dneska mému tatínkovi ukázala, že TO umí 🙂

Česká lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká vyhrála lyžařský superobří slalom na olympiádě.

Šok byl slabé slovo, zahraniční komentátoři mluví o největší senzaci v historii olympijského sjezdového lyžování. Ani Ester Ledecká vůbec nechápala, co se právě na sjezdovce v Čongsonu stalo. Se startovním číslem 26 vyhrála olympiádu v super-G dívka, jejíž hlavní doménou je snowboarding… Až za ní skončily hvězdy jako Anna Veithová, Tina Weiratherová či Lindsey Vonnová.

Stříbrnou medaili  ve sprintu ze Zimních olympijských her 2018 v Pchjongčchangu si také doveze Michal Krčmář ( biatlon)

A také včera Martina Sáblíková v rychlobruslení vybojovala STŘÍBRO 🙂

Sáblíková byla i přes zdravotní problémy v průběhu sezóny a velké zklamání z trojky, kde skončila pod stupni vítězů, velkou favoritkou. A svou roli dokázala naplnit.

Cenné BRONZOVÉ MEDAILE pro naši českou výpravu získala také Veronika Vítková v biatlonu, kde dojela třetí ve sprintu 🙂

A zatím poslední medaili má Eva Samková – druhé olympijské zlato sice nezískala. Přesto v cílovém prostoru třeštila ohromnou radostí. Vždyť ještě těsně před koncem Eva Samková figurovala na šestém, posledním místě. Mocný závěr však českou snowboardcrossařku vynesl na hrách v Pchjongčchangu až na třetí příčku 🙂

Všimli jste si, že většinu cenných kovů získaly právě ženy???

Díky děvčata i Michale !!!! Jste naši borci.