Testujeme, blogujeme a sdílíme recenze.
vložila 18.1.2016

Jak jsem si splnila (další) sen, když jsem vyprávěla „Jak si splnit sen“

Tetelila jsem se blahem: několik žen mi přišlo říct, že v mém vyprávění s názvem „Jak si splnit sen“, našly další inspiraci, motivaci, napadly je nové nápady, zkrátka a jednoduše něco si z toho vzaly. Ještě když jsem přišla domů, opět vystřídat paní na hlídání, zářily mi oči. Kromě tvoření a pomáhání se ráda dělím o to, co mi dává smysl  a funguje, takže když přišla nabídka promluvit na Dni, kdy se budu mít ráda, zajásala jsem! 

Na počty jsem nebyla nikdy moc dobrá…. Ale takových patnáct, dvacet žen a dívek se u mých třech spojených kulatých stolečků, tedy v místě označeném „bloggerkou z vášně“,  sešlo. Radost! Musela jsem „ukradnout" ještě čtyři židle z občerstvení a pár lidí, co přišlo pozdějc, poslouchalo ve stoje.

A o čem jsem povídala? Od školky jsem chodila do výtvarky, keramiky, zkrátka tvořila jsem. Na střední jsem psala pro školní časopis  a bojovala za práva zvířat, chtěla jsem zachránit svět. Dnes jsem „matkou“ Karet pro koučink a terapii, které jsem jednak vytvořila a které pomáhají a dávají smysl nejen mně, ale i těm, co je používají. A to vše v situaci, kdy se ze mně stala matka samoživitelka s nedostatkem jak času, tak peněz. Aneb „Co Tě nezabije, to Tě posílí“ a „Všechno jde, když se chce“ v praxi 

Co mi tedy dává smysl?

  • Začít hned teď! – spousta lidí říká: musíte mít business plán, musíte vědět, kde vezmete peníze..  musíte musíte.. musíte začít! S čímkoliv  a to pustit do světa! A pozorovat, co na to lidi…
  • Naslouchejte jiným, ale hlavně SOBĚ!  - když už to vypustíte, a může to být jen myšlenka o vašem plánu, tak pozorujte ostatní, jak se na to tváří, co je k tomu napadá.. a pokud to dává smysl i Vám... proč nepoužít? Nějaké lidi zkrátka potkáváme proto, aby nám řekli to, co potřebujeme slyšet Ale pozor – každý jsme jiný, takže implementujte jen to, co vám sedí tak nějak vnitřně, o čem víte, že jste s tím v souladu. Přeci nechcete dělat něco, co nechcete dělat!
  • Zapisujte si Vaše myšlenky a to hned!  - Jinak se Vám stane, že prostě zapadnou. Nebo máte volný čas a najednou nevíte, co z toho milionu věcí, co máte v plánu, chcete dělat. Mně se osvědčilo psát si je na jedno místo, do sešitku, teď si tam zapisuju i poznatky ze školení a kurzů, přepisuju si i ze starších kurzů to, co mi dává smysl. Na hromadě v krabici mi totiž moc užitku nepřinesou.
  • Vzdělávejte se! – v Praze bývají kurzy zdarma s hlídáním dětí, hledejte OPPA. Ale i placený kurz je dobrá investice, investice do Vás! Kromě nových informací potkáte nové lidi – dobré je vzít si na ně kontakt, protože nikdy nevíte… 
  • Opravdu začněte hned teď   - vzdělávání je fajn, ale jednoho dne je potřeba přestat navštěvovat kurzy (alespoň na chvíli) a ten čas začít věnovat  realizaci svého snu! A že čas nemáte? Já, jako samoživitelka zaměstnaná zatím ještě na plný úvazek, ho taky nemám zrovna dvakrát moc, ale chodím spát stejně se synem, vstávám o pár hodin dřív, než musím.
  • Budujte vztahy, říkejte si o zpětnou vazbu... atp.

To tak ve zkratce – určitě napíšu ještě blog o psaní blogu a i svůj příběh, ve kterém se také skrývá spousta konkrétních rad. Obecné rady jsou pěkné, ale mě vždy zajímá „ale jak? Jak jak?“ a proto sepíšu i má konkrétní „jak“.

Na Dni, kdy se budu mít ráda, jsem se ještě zastavila u stolku, kde vyprávěl Tomáš Lukavec. A musím říct, že mi hodněkrát mluvil z duše! A že co radí, to já taky dělám  a, když mám možnost, předávám dál, stejně jako on.

Moc mě to celé bavilo, nabilo, nadchlo... a kdo ví, třeba to není mé poslední vyprávění a dělení se o zkušenosti. Myslím, že se mi právě začal plnit další sen.

Krásné dny a Ženy... Díky!!!

Zuzana

PS: na fotce (autor Baby Office) se moc nesmějeme... asi zrovna vyprávím, že stát se samoživitelkou není vždy procházka růžovým sadem... Ale vidíte, nebýt toho, dnes tam nejspíš nesedím a tahle fotka vůbec nevznikla.

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také
Místo, kde můžeš psát a diskutovat (6)
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
31.1.2017
18.1.2016
výborná inspirace
18.1.2016
Ale jo, máte pravdu, začít hned
18.1.2016
jo.. kdybych čekala, až budu mít všechno dokonale promyšlený a vymyšlený.. tak jsem nezačla ještě dnes
Místo, kde můžeš psát a diskutovat (6)
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
31.1.2017
18.1.2016
výborná inspirace
18.1.2016
Ale jo, máte pravdu, začít hned
18.1.2016
jo.. kdybych čekala, až budu mít všechno dokonale promyšlený a vymyšlený.. tak jsem nezačla ještě dnes