Dáváme ženám příležitosti a práci
Zimní kozačky. Jak je správně vybrat?
vložila 15.11.2015

Zimní kozačky. Jak je správně vybrat?

Zima udeřila a s ní přišel také čas sáhnout nejen po teplém svetru či kabátu, ale i po vhodných zimních botách. Nadčasovým kouskem jsou kozačky, poskytnou ochranu před sněhem, chladem, deštěm a dodají potřebnou eleganci. Jejich výběr je velmi důležitý, protože kozačky nosíte většinu podzimu i zimy, a je tedy potřeba cítit se v nich pohodlně. Jak nejlépe vybrat podle funkčnosti i stylu?

Nohy v teple

Máte-li kozačky jako hlavní zimní obuv, je důležité vybrat takové, ve kterých vám bude teplo po celou zimu. Samozřejmostí by měl být vnitřní kožíšek. Kontrolujte také výšku podrážky (nezaměňujte s podpatkem), čím vyšší podrážka, tím lepší izolace od studené země – a to přeci chceme, ne? Ideální je podrážka minimálně centimetr vysoká. Ve velkých mrazech si do bot můžete dát ještě speciální termální vložky. Vybavte se také kvalitními ponožkami ze 100% bavlny, vlny bambusu, froté nebo konopí, které jsou antibakteriální, což určitě u ponožek oceníte. I v zimě se díky střídání venkovních a vnitřních teplot nohy potí. Ani sebeteplejší ponožky vás před chladem neochrání, když budete mít nohy v nekvalitních ponožkách z umělých materiálů, které nesají pot.

Důležitý je samozřejmě i materiál obuvi, nejvíce vás od zimy ochrání kvalitní kožené kozačky. Kůže se nejlépe adaptuje v mrazivém počasí a nepopraská. „Vhodné je také volit modely, které mají podpatek jako součást podrážky. Pokud je podpatek pouze na podrážku připevněný, může ve velkých mrazech dojít k ulomení. Velikost boty u kozaček volte malinko větší, protože v těsné botě je noha více náchylná k prochladnutí,“ říká Veronika Sajdoková z CCC.

Výběr podle postavy

Při pořizování kozaček se musíte kromě funkčnosti řídit také vaší postavou a stylem oblékání, každé postavě sluší jiný tip. Na velmi drobných dámách nevyniknou příliš vysoké kozačky sahající až ke kolenům, postava se v nich může opticky zkrátit. Vhodné jsou úzké kozačky do půle lýtek na vyšším podpatku. Pokud máte vysokou štíhlou postavu tak máte výhodu a můžete si dovolit jakýkoliv tvar. Vysoké dámy krásně vyniknou v letos velmi moderních extra vysokých kozačkách nad kolena.

Pokud často nosíte kalhoty, pořiďte si širší kozačky. Módním faux-pas jsou kalhoty nošené přes kozačky, takže na to pozor. Pro každodenní nošení jsou nejpraktičtější a nejlépe kombinovatelné hnědé nebo černé kozačky z hladké kůže bez zbytečných cvoček a zipů navíc. Jako vždy platí, v jednoduchosti je krása. Inspirujte se některými typy kozaček a pak vyražte na zimní nákupy!

 

1. CCC 2. Lazzarni 3. Funky Shoes 4. Tamaris

5. CCC  6. CCC 7. Tommy Hilfiger

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také
Místo, kde můžeš psát a diskutovat (22)
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jsou parádní Jen škoda, že málo které dopnu
14.10.2017
Na vysoké kazočky mám asi , ,závislost´´
12.10.2017
mám kozačky vysoké i nízké a dobrý
12.10.2017
Místo, kde můžeš psát a diskutovat (22)
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jsou parádní Jen škoda, že málo které dopnu
14.10.2017
Na vysoké kazočky mám asi , ,závislost´´
12.10.2017
mám kozačky vysoké i nízké a dobrý
12.10.2017