Dáváme ženám příležitosti a práci
Vlasy v zimě trpí: 4 jednoduché tipy, jak o ně pečovat
vložila 22.12.2016

Vlasy v zimě trpí: 4 jednoduché tipy, jak o ně pečovat

Mráz, vítr, střídání teplot, vítr – to vše se negativně projevuje na kvalitě našich vlasů. Dílo pak dokoná čepice, která vlasy připlácne k hlavě a ty vypadají zplihle a unaveně, o ztrátě tvaru ani nemluvě. Takovou zátěž vlasy samozřejmě krákodobě snesou, ale pokud o ně správně nepečujete, budou ještě zplihlejší, nevýraznější a unavenější, bez lesku a šarmu. Nic z toho nechceme, a proto pro vás máme čtyři tipy, jak tomu předejít aneb jak o vlasy v zimě správně pečovat.

1.      Hydratujte a hydratujte

Vlasy se střídáním teplot nezdravě vysušují, a tak je třeba jim dodat potřebnou vláhu. Sáhněte po vlasovém balzámu a pořádné hydratační masce, nasaďte pečující séra s výživnými oleji a nechte vlasy dostatečně vyživit. Hydratujte nejen vlasy, ale také sama sebe – dostatečně pijte.

2.      Omezte frekvenci mytí

Časté mytí vlasy vysušuje, takže se pokuste v zimě frekvenci mytí vlasů snížit na vámi přijatelné minimum. Opravdu není nutné si vlasy mýt každý den.

3.      Zvlhčovače proti statické elektřině

Rozlítané vlasy nás v zimě dokáží pěkně potrápit. Teplý vzduch v místnosti a kontakt vlasu s oblečením vytváří statickou elektřinu a vy pak vypadáte jako když máte svatozář. Pomohou vám dva jednoduché triky – stylingové produkty zabraňující poletování vlasů a zvlhčovač v místnosti (či nádoba s vodou umístěná blízko topení).

4.       Foukání a žehlení – zvolte dobře, jaký produkt použijete

Ačkoliv foukání a žehlení není v zimě pro vlasy zrovna nejvhodnější, protože strukturu vlasu vysušuje, mokré nebo špatně vysušené vlasy jsou zatraceně zrádné. Prochladnete raz dva. Fén tedy rozhodně nezatracujte, zvolte ale přístroj, který vlasy zbytečně nevysuší.

Beuty tip: Fén a kartáč v jednom – revoluční pomocník na vlasy od Bellissimy

Tenhle kousek od Bellisiimy se nám líbí, protože hezky prakticky spojuje dva a více v jednom. Víte proč? Profesionální kartáč Hot Airstyler od Bellissimy  totiž funguje jako klasický vyhřívaný kartáč s vyměnitelným nástavcem (takže máte rázem druhý kartáč). Pokud však nenasadíte ani jeden z nástavců, můžete produkt využít jako klasický fén pro vysoušení vlasů. Hot Airstyler je uživatelsky přívětivý, plně automatický a odvede většinu práce za vás, díky čemuž se můžete soustředit na výsledný hairstyling a vytvořit profesionální účes z pohodlí domova. Hot Airstyler má dvojí směr automatického otáčení, takže si stačí vybrat, na který směr chcete vlasy natočit, a pak s produktem pracovat jako s kartáčem. Jednoduchým gestem můžete vlasy vyfoukat do rovna, do objemu, vytvořit jemný flick, kdy přední vlasy vyfoukáte směrem z obličeje, nebo podfoukat vlasy směrem k obličeji.

Úplně nejlépe je to asi vidět v tomto videu, hezky popořádku a srozumitelně: Podívejte se na návod v YouTube videu.

Díky ionické technologii šetří vlasy

A pokud máte náhodou strach, že by tenhle pěkný kousek vaše vlasy příliš vysušil, což v zimě není to pravé ořechové, pak vězte, že i přes vysoký výkon (u toho produktu 1000 W) šetří vaše vlasy. Ionická technologie totiž zajišťuje přirozenou hydrataci vlasů během vysoušení a snižuje elektrostatický účinek. Díky tomu zůstanou vaše vlasy zářivé a hebké. No…a to se rozhodně vyplatí vyzkoušet . Více se dozvíte na stránkách Bellissimy.

Dva kartáče a fén v jednom

 

Jednoduchým gestem můžete vlasy vyfoukat do rovna, do objemu či vytvořit jemný flick

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také
Místo, kde můžeš psát a diskutovat (6)
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
17.1.2018
O vlasy se starám, žehlím minimálně, naopak mi kadeřnice řekla, že fénovat je třeba, protože kdy se jde spát s mokrými vlasy, tak se lámou
10.1.2017
Suhlas.
10.1.2017
Užitečné rady.
3.1.2017
vypadá zajímavě
Místo, kde můžeš psát a diskutovat (6)
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
17.1.2018
O vlasy se starám, žehlím minimálně, naopak mi kadeřnice řekla, že fénovat je třeba, protože kdy se jde spát s mokrými vlasy, tak se lámou
10.1.2017
Suhlas.
10.1.2017
Užitečné rady.
3.1.2017
vypadá zajímavě