Dáváme ženám prostor, příležitosti a práci. Již 5 let!
Na pozvánce stojí smart casual: Co si mám obléct a nešlápnout vedle?
vložila 23.11.2015

Na pozvánce stojí smart casual: Co si mám obléct a nešlápnout vedle?

Obdržení pozvánky na akci s předepsaným dress codem je pro někoho noční můra. Co si přesně obléct, abychom nešlápli vedle a necítili se trapně? Pojďme se podívat pod pokličku jednomu z možných dress codů – smart casual.

Jedním z nejvíce obávaných dress codes je právě smart casual. Jedná se o tolik subjektivní záležitost, že se lidé děsí šlápnutí vedle. A ano, právě tento předepsaný outfit má více variant. Není však čeho se bát. Pokud tápete, stačí se vždy držet několika rad a tipů, které vám zaručí, že se následně nebudete cítit na dané události trapně.

Zdroj: wwwd.com

Elegance

Oděv, který volíte, by měl být stoprocentně elegantnější. Výhoda, pro někoho možná spíše nevýhoda, je, že máte volnou ruku. Pravidla u smart casual nejsou tak striktní, jako u jiných předepsaných outfitů, např. Black tie. Máte možnost vyjádřit svůj styl. Vždy se ale ohlížejte na tip události, pokud se jedná o večírek, můžete se více „rozšoupnout“. Jste-li pozvána na pracovní večeři, uberte a volte něco střídmějšího.

Džíny ano, ale

Džíny, ty jsou povoleny, ale musí se vám výborně sednout a být jednoduché, žádné cvočky, díry, zipy navíc. K nim volite boty na podpatku a jako svršek dobře padnoucí sáčko. Sáhnout můžete ale i po lepších variantách, které džíny nahradí. Úzké černé kalhoty, jednoduché triko, sáčko, boty už můžete kupříkladu volit nižší – klidně i balerínky. Sukně či šaty jsou také fajn varianta.

Sáčko

Dobře padnoucí sako je jedním z kousků, který by vám v šatníku neměl chybět. Využijete ho nejen na tento typ události. Nicméně právě tento kousek vám hodně pomůže nasměrovat outfit tam, kam je potřeba. Kupříkladu jednoduché šaty můžete doplnit právě o něj. Pokud volíte kalhoty, rozhodně nemusí být ve stejné barvě, ba naopak. A když už saháte po saku, svršek pod ním volte méně business, třeba jen jednoduché tričko. V opačném případě, nechte-li oblékat sako, je jednoduchá košile s džíny či sukní další možností  a je-li chladněji, zahřeje vás elegantní svetřík.

Vyváženost

Tím se dostáváme k tomu, že outfit by měl být VYVÁŽENÝ. Pokud si zvolíte jeden kousek sportovnější, měla byste zbytek outfitu ladit tak, abyste zůstala v té škatulce, kterou potřebujete.

Zdroj: prettydesigns.com

Psaníčko

Velkou kabelku, do které se vám vejde vše a taháte ji celé dny, nechte doma. Právě pro tento typ události byste měla volit o něco slavnostnější kusek. Psaníčko je ideálním pomocníkem. Záleží jen na vás, které si vyberete, zda přímo do ruky nebo přes rameno.

Neutrální barvy

Barvy, se kterými neuděláte chybu, jsou jasné:

  • Tmavě modrá
  • Béžová
  • Černá

Pokud budete volit tlumené odstíny, můžete se pak více odvázat při výběru doplňků, a to jak bot, kabelky, tak šperků.

Podpatky to jistí

Jasně, dnes jsou povoleny i tenisky, pokud zbytek vašeho outfitu bude elegantní. Pokud ale nejste moc na experimentování, nazujte prostě a jednoduše lodičky. Podpatky outfit nasměrují tam, kam je třeba. A pokud se bojíte, že byste to neustále, tak balerínky. Myslete ale na to, že je nezbytné oufit vyvážit.

Zdroj: fashion.ekstrax.com

Zdroj: fashionsy.com

Zdroj: lolobu.com

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také
Místo, kde můžeš psát a diskutovat (60)
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Krásné outfity
10.2.2018
Top
8.2.2018
Díky za inspiraci.
12.1.2018
Místo, kde můžeš psát a diskutovat (60)
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Krásné outfity
10.2.2018
Top
8.2.2018
Díky za inspiraci.
12.1.2018